Jdi na obsah Jdi na menu
 


31. 8. 2009

 

 Koupání

Obrazek

Přehradní jezero Pastviny poskytuje překrásné koupání s nesčetnými plážemi a plážkami prakticky po celé délce. Lze využít malé oblázkové plážky přímo pod místem ubytování, nebo nedalekou veřejnou travnatou pláž, případně spoustu dalších v blízkém i širším okolí.

 

 

Pěší turistika

Obrazek

Okolí pastvinské přehrady skýtá mnoho zajímavých míst a objektů, jenž přímo vybízejí k návštěvě. Všude kolem jsou rozsáhlé zdravé lesy, jenž jsou v létě a na podzim plné hub a lesních plodů. Mapy a další informace lze získat v Informačním středisku v Pastvinách, nedaleko autobusového nádraží, tel:465 637 496.Cykloturistika

Obrazek

Pastvinami prochází několi cykloturistických tras. Tyto trasy místy vedou po nově vytvořených komunikacích a stále jsou budovány další.  

 

Vodní sporty

Obrazek

Pastvinská přehrada skýtá spoustu možností pro provozování vodních sportů.

 

Rybaření

Obrazek

Pastvinská přehrada je úplným rájem pro rybáře. Zájemci o rybářský lístek si jej mohou zakoupit u pana Koldy v Nekoři, U Hráze 280, tel: 465 625 201.

 

Lyžování v zimě

Obrazek

V bezprostředním okolí Pastvin se nachází spousta běžkařských tras. Přímo v Pastvinách je v zimním období provozována sjezdovka s vlekem. V nedalekých Českých Petrovicích je možno využít služeb Sportareálu, který nabízí spoustu možností pro zimní sporty včetně vleku a restaurace. V blízkém okolí Pastvin se nalézá mnoho dalších zimních středisek, například Ski centrum Říčky v Orlických horách, Ski Mladkov Petrovičky, nebo Ski Čenkovice.